Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 7. nedēļā

19.02.2018.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas Nord Pool biržas Latvijas tirdzniecības apgabalā būtiski samazinājušās – par nepilniem 11% līdz 38,34 EUR/MWh, Igaunijā cena pazeminājās par 9% līdz 37,87 EUR/MWh, bet Lietuvā arī nepilnu 11% kritums līdz 38,34 EUR/MWh. Būtiska ietekme cenu virzībai Baltijā bija kopējai cenu dinamikai Nord Pool biržā, tām pazeminoties lielākajā daļā tirdzniecības apgabalu. Tam pamatā galvenokārt straujš patēriņa kritums – Nord Pool reģionā vairāk nekā 5% apmērā saistībā ar augstākām gaisa temperatūrām.

Baltijas valstīs varējām novērot arī patēriņa apjoma kritumu – kopumā patērētas 600 GWh elektroenerģijas, kas ir par vairāk nekā 3% zemāks apjoms nekā nedēļa iepriekš. Latvijā un Igaunijā patēriņa apjoms samazinājās nepilnu 3% apmērā līdz attiecīgi 157 GWh Latvijā un 195 GWh Igaunijā. Lietuvā savukārt patēriņš samazinājies 4% apmērā līdz 248 GWh. Aizvadītajā nedēļā Latvijā pretēji patēriņa kritumam varējām novērot izstrādes apjoma pieaugumu – kāpums 2% apmērā līdz 166 GWh, kur būtiska loma Rīgas TEC izstrādes pieaugumam 5% apmērā līdz 62 GWh. Tajā pašā laikā Igaunijā patēriņa apjoms pieauga līdz 250 GWh, bet Lietuvā – kritums 12% apmērā līdz 56 GWh.

Latvijā tādējādi joprojām saglabājusies pozitīva elektroenerģijas izstrādes un patēriņa bilance, saražojot par 6% vairāk nekā valstī patērēts. Arī Igaunijā bilance bijusi pozitīva un saražots par 28% vairāk nekā patērēts, bet Lietuvā patēriņa apjoms būtiski pārsniedza saražoto un izveidojās deficīts 77% apmērā. Baltijas valstīs kopumā bilance uzlabojusies – aizvadītajā nedēļā saražoti 79% no reģionālā patēriņa apjoma.

Ilvija Līvmane

AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728815; 29335228
Ilvija.livmane@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.