Klientu portāls elektrum.lv

Izstāde "Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu"

Izstāde stāsta par fotogrāfu un Latvijas skaņu kinohroniku aizsācēju Eduardu Kraucu un viņa radošo mantojumu. Eksponētas Ķeguma HES celtniecības fotogrāfijas, vēsturiski dokumenti un fotoaparāts, ar kādu 20. gadsimta trīsdesmitajos tika veikti fotouzņēmumi, autentisks tam, ar kādu strādāja E.Kraucs.

Izstādes apmeklētāji var aplūkot modernu 100 fotogrāfiju izlases multivizuālu prezentāciju, kas kalpo kā visaptverošs ieskats grandiozajā E.Krauca stikla plašu fotonegatīvu kolekcijā par Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaitu no 1936. gada līdz 1940. gadam. Unikālā kolekcija 2009. gada novembrī iekļauta UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā. 

Piedāvājam noskatīties arī filmu "Kā tapa Ķeguma spēkstacija. K. Dumbrāja atmiņas". Dokumentālajā filmā aculiecinieks Kārlis Dumbrājs (dz. 1918. gadā) stāsta par varenās un monumentālās būves tapšanu, savu veikumu spēkstacijas ģeneratoru montāžā, atklāj latviešu un zviedru speciālistu ikdienas darba gaitas un savstarpējo komunikāciju, kā arī raksturo darba un sadzīves apstākļus. Filma – intervija ir dokumentāls vēstījums, kas apliecina dzīvās vēstures nozīmi cilvēces atmiņas saglabāšanā.

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.