Klientu portāls elektrum.lv

Pļaviņu HES un tās vēstures ekspozīcija

Ekspozīcija iepazīstina ar Pļaviņu HES – unikālas inženiertehniskas un arhitektoniskas būves celtniecības vēsturi un darbības nozīmīgākajiem notikumiem. Pļaviņu HES būtiski atšķiras no līdzīgas jaudas elektrostacijām – tā ir ļoti kompakta, ūdens pārgāznes un ražošanas telpas apvienotas vienotā blokā, kurā ierīkots autotransportam paredzēts tunelis – vienīgais Latvijā. HES pēc uzstādītās jaudas ir lielākā hidroelektrostacija Baltijā un viena no lielākajām Eiropas Savienībā.

Ekspozīcijas apmeklētāji var iepazīt HES unikalitāti, aplūkojot gan tās maketu, gan dažādas sarežģītas elektrostacijas darba nodrošināšanai izmantotās mēriekārtas un īpaši pielāgotus instrumentus, ūdenslīdēja tērpu, kā arī dažādus dokumentus un fotogrāfijas par HES celtniecību, iekārtu darbību, rekonstrukcijām, Aizkraukles pilsētas veidošanos, strādājošo sabiedriskās dzīves aktualitātēm.

Kopā ar ekspozīcijas apskati tiek piedāvāta ekskursija, kuras laikā iespējams apskatīt Pļaviņu HES mašīnzāli, iepazīstot hidroelektrostacijas darbības principus un īpatnības, aplūkot būves no skatu laukuma lejpus HES ēkas un panorāmu no augšējā skatu laukuma (ūdenskrātuves pusē).

Pieteikties ekskursijai

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.