Klientu portāls elektrum.lv

Ceļojošā izstāde "Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums"

Lai iepazīstinātu interesentus ar Eduarda Krauca Ķeguma spēkstacijas celtniecības fotogrāfijām, Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs ir sagatavojis starptautisku ceļojošo izstādi „Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums”. Izstāde tiek eksponēta Latvijas pilsētu un novadu kultūras un izglītības iestādēs, atmiņas institūcijās, plānota arī tālāka tās popularizēšana Lietuvā un citās valstīs.

Izstādes galvenais akcents ir fotogrāfijas – E. Krauca kolekcijas izlase par Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaitu, kuru saturiski bagātina ieskats kolekcijas autora, fotogrāfa E. Krauca biogrāfijā. Izstādē iekļauti arī dokumenti, kas atklāj papildu detaļas par kolekcijas tapšanu un tās autoru.

Izstādi papildina arī paša objekta – Ķeguma spēkstacijas celtniecības procesa – atainojums tā laika aculiecinieka skatījumā un atmiņās, izmantojot uzfilmētu materiālu – 20. gadsimta 30. gadu kinohroniku fragmentus no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva un videointerviju ar vienu no spēkstacijas cēlājiem 1939. gadā, ģeneratoru montieri Kārli Dumbrāju. Dokumentālajā filmā aculiecinieks stāsta par varenās un monumentālās būves tapšanu, spēkstacijas ģeneratoru montāžu, atklāj latviešu un zviedru speciālistu ikdienas darba gaitas un savstarpējo komunikāciju, kā arī raksturo darba un sadzīves apstākļus.

Piedāvājam iespēju pieteikties, lai ceļojošo izstādi eksponētu arī jūsu izglītības, kultūras iestādē, atmiņas institūcijā, uzņēmumā vai citviet.

Kontakttālrunis: 29150614,  e-pasts: muzejs@latvenergo.lv.

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.