Klientu portāls elektrum.lv

"Ar vilcienu uz muzeju!"

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejam, sadarbojoties ar AS “Pasažieru vilciens”, ir tapis sociāli atbildīgs projekts “Kāp vilcienā un dodies iepazīt enerģētikas vēsturi Ķegumā un energoefektivitāti Jūrmalā!”.

Projekta ietvaros Latvijas skolēniem tiek piedāvāts brauciens (turp vai turp-atpakaļ) ar vilcienu uz Ķegumu, piešķirot vilciena biļetēm 50% atlaidi, kā arī Muzeja apmeklējums gida pavadībā, ekspozīcijās un izstādēs iepazīstot Latvijas elektroenerģētikas vēstures liecības – dokumentāro un industriālo mantojumu un atbilstoši vecuma grupai ir iespēja piedalīties kādā no muzeja piedāvātajām  izglītojošām  nodarbībām:

 • "Iepazīsti elektrību!"
  Nodarbība skolēniem sniedz pamatzināšanas par elektrības ražošanu. Skolēni uzzinās, kā darbojas hidroelektrostacija, kā arī par rīcību ar elektrību saistītās situācijās.
   
 • “Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas”
  Nodarbība 6. – 12. klašu skolēniem sniegs vispārēju ieskatu par hidroenerģētikas vēstures pirmsākumiem Latvijā, par Latvenergo hidroelektrostacijām, to celtniecības vēsturi un darbības principiem.
   
 • “Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu”
  Nodarbība 5. – 12. klašu skolēniem sniegs iespēju iegūt jaunas zināšanas par Ķeguma spēkstacijas – 20. gadsimta pirmās puses lielākā industriālā objekta Latvijā un Baltijā celtniecību, ko fotogrāfijās un kinohronikās dokumentējis E. Kraucs.
   
 • "Rīgas elektroapgādes vēsture 19. gadsimta beigās – 20. gadsimta pirmajā pusē" 
  Nodarbība 6.–12. klašu skolēniem un citiem interesentiem sniedz informāciju par elektroapgādes pirmajiem soļiem Rīgā 19. gadsimta beigās, kā arī par elektroenerģētikas straujo attīstību 20. gadsimta pirmajā pusē, izvirzot Rīgu līdera pozīcijās starp Baltijas valstu lielākajām pilsētām.

 

Muzeja apmeklējums un nodarbības ir bezmaksas.

Enerģētikas muzeja adrese: Ķegumā, Ķeguma prosp.7/9, Ķeguma HES – 2 teritorijā

Muzeja darba laiks:

no novembra līdz aprīlim (ieskaitot):
O., T., C., P.  9.00 – 17.00

No maija līdz oktobrim (ieskaitot):
Katru dienu no  9.00 līdz 17.00

Iepriekš pieteikties var  pa tālruni 65010355, kā arī sūtot pieteikumus elektroniski – muzejs@latvenergo.lv

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.