Klientu portāls elektrum.lv

RTU Liepājas filiālē apskatāma Ķeguma HES celtniecības vēsture E.Krauca fotogrāfijās

26.06.2017.

No šī gada 28. jūnija līdz 31. augustam RTU Liepājas filiālē apskatāma Enerģētikas muzeja  ceļojošā izstāde „Ķeguma HES - Latvijas enerģētikas lepnums”.

Izstāde „Ķeguma HES - Latvijas enerģētikas lepnums” stāsta par UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto E.Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju  „Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. - 1940. ” Tas ir vēstījums par 20.gadsimta pirmajā pusē Baltijā vērienīgā industriālā objekta celtniecību, vedot skatītāju savdabīgā ceļojumā pagātnē, kad Eiropas enerģētikā sevi pieteica Latvijas flagmanis - Ķeguma spēkstacija.

E.Krauca (1898-1977) entuziasms un profesionalitāte šodien ļauj izjust, kā soli pa solim noritējusi spēkstacijas celtniecība. Fotomākslinieks ir radījis turpat divus tūkstošus izcili uzņemtas fotogrāfijas, atklājot Ķeguma HES būvvietas un Daugavas perspektīvos skatus, kas apliecina varenās un monumentālās būves tapšanas gaitu. Fotogrāfijas sniedz iespēju ieraudzīt arī atsevišķas nozīmīgas inženiertehniskas nianses būves konstrukcijās, ūdenskrātuves dambja izveidē un citur, izceļot būtiskus tehnoloģiskus elementus, ko inženiertehniskie speciālisti vērtē kā unikālus.

Nododot skatītājiem dokumentālo vēstījumu, Latvenergo koncerns vēlas, lai tas kļūst par Latvijas elektroenerģētikas vēstures orientieri un izziņas avotu, apliecinot artefaktu un dzīvās vēstures nozīmi cilvēces atmiņas saglabāšanā.

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeja krājumā ir vairāk nekā 7000 fotogrāfiju par Ķeguma spēkstacijas celtniecības vēsturi. Muzeja priekšmetu kolekcijām tiek nodrošināta saglabātība un pieejamība.

2016. gada 26.oktobrī Latvijas Republikas Kultūras ministrija, ņemot vērā Akreditācijas komisijas un Latvijas Muzeju padomes  atzinumus, pieņēma vienbalsīgu lēmumu par Enerģētikas muzeja akreditāciju. Akreditācija apliecina, ka Enerģētikas muzejs darbojas atbilstoši Muzeju likumam un MK 27.06.2006. noteikumiem Nr.532 „Muzeju akreditācijas noteikumi”, un  spēj nodrošināt enerģētikas mantojuma ilgtspējīgu saglabāšanu.

Izstāde atrodas Liepājā, Liedaga ielā 3 un tā ir apskatāmā laikos, kas sakrīt ar RTU LF darba laiku vasarā: http://lf.rtu.lv/uznemsanas-termini/, kā arī 28.,29. jūnijā un 3. jūlijā no 10:00 līdz 15:00. Izstādes atklāšana 28. jūnijā 16:00.

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.