Klientu portāls elektrum.lv

Latvenergo: Ko nozīmē ZINĀTNE?

27.09.2017.

29. septembrī visi zinātkārie bērni, jaunieši un pieaugušie Zinātnieku nakts laikā aicināti apmeklēt Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeju Rīgā un Elektrum Energoefektivitātes centru Jūrmalā. Izglītojošās un izzinošās aktivitātēs tiks atšifrēts vārds ZINĀTNE.

ZINĀTNE – vai tā ir tikai laboratorijās, kolbās un mehānismos? Latvenergo koncerns ilgstoši stāsta par to, ka zinātne, jo īpaši eksaktās zinības, ir mums visapkārt un padara dzīvi aizraujošu. Ne viens vien ir eksperimentējis ar FIZMIX, erudītākie jaunieši ir piedalījušies konkursā Fizmix Eksperiments, citi ir apmeklējuši muzeju nodarbības.  Tādēļ Latvenergo sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un daudziem citiem partneriem Zinātnieku nakts laikā atšifrēs, kas slēpjas zem vārda ZINĀTNE.

Z– ZINĀTKĀRE

I – INOVĀCIJA

N– NĀKOTNE

Ā– v=s/t

T– TEHNOLOĢIJAS

N– NOBELS

E– EKSPERIMENTS

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs Rīgā un Elektrum Energoefektivitātes centrs Jūrmalā ar dažādām izglītojošām, izzinošām aktivitātēm iesaistās Zinātnieku nakts kopējā pasākuma programmā un aicina ciemos apmeklētājus. Rīgā no plkst. 14.00 – 20.00, Jūrmalā no 9.00 - 16.00 fizika, energoefektivitāte, fotogrāfija parādīs zinātnieku aizrautību un tās klātbūtni katra ikdienā.

Zinātnieku nakts 2017 pasākuma laikā bērni, skolēni un vecāki, jaunieši, studenti, seniori un citi interesenti tiek aicināti izmantot iespēju ielūkoties interesantajā un aizraujošajā zinātnieka dzīvē un no jauna atklāt lietas, bez kurām mūsu ikdienas dzīve šodien vairs nav iedomājama un kuras mums ir pieejamas, pateicoties zinātnes sasniegumiem. Iespējams, šajā naktī izdosies pat mazliet ielūkoties nākotnē, iepazīties ar jaunām tehnoloģiju idejām, kas ar zinātnieku palīdzību var ienākt mūsu sadzīvē.

Zinātnieku nakts, kas Latvijā notiek jau 12. reizi,  ir Eiropas līmeņa pasākums, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to daudzo Eiropas valstu - Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk nekā 250 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darbā.

Elektrum Energoefektivitātes centrā
Jomas ielā 4, Jūrmalā
no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00

Pasākuma laikā būs radošās darbnīcas, kurās varēs uzzināt inovatīvus risinājumus energoefektivitātē, īstenot pārsteidzošus fizikas eksperimentus kopā ar FIZMIX, pārbaudītsavas zināšanas energoefektivitātē un elektrodrošībā.

Iepriekš pieteikties: eec@elektrum.lv vai pa tālruni 67728567

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejā
Andrejsalā,  Andrejostas ielā 19, Rīgā
no plkst. 14.00 līdz plkst. 20.00

Ikviens apmeklētājs  varēs uzzināt par UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju „Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940.”  un apskatīt kolekcijas 700 fotogrāfiju izlasi.

FIZMIX iepazīstinās ar hidraulisko sistēmu darbības principiem, piedāvājot interesentiem vadīt hidraulisku robota roku, griezt ar hidrauliskajām metāla šķērēm un uzspēlēt  kādu izglītojoši aizraujošu spēli.

Energoefektivitātes centra speciālisti informēs par aktualitātēm energoefektivitātes jomā.

Ikvienam būs iespēja likt lietā savu radošumu, iztēli un darbojoties izglītojošās darbnīcās.

Iepriekš grupām pieteikties: muzejs@latvenergo.lvvai pa tālruņiem 67728985, 29150614.


Plašāka informācija:

https://www.rtu.lv/lv/zinatne/zinatniskie-pasakumi/zinatnieku-nakts

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.