Klientu portāls elektrum.lv

Apbalvojumi

Devīto gadu Latvijas vērtīgākais uzņēmums

Jau devīto gadu AS „Latvenergo” ir atzīta par Latvijas vērtīgāko komercsabiedrību „Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101”, ko veido AS „Prudentia” un birža Nasdaq Riga sadarbībā ar SIA „Lursoft IT” un žurnālu „Kapitāls”.  Atbilstoši pētījumam AS „Latvenergo” vērtība 2016. gadā ir pieaugusi par 22 % salīdzinājumā ar 2015. gadu. Pētījumā augstu novērtēta AS „Latvenergo” korporatīvā pārvaldība, caurskatāmība un atklātās informācijas kvalitāte (piešķirts 91 no 100 iespējamiem punktiem).

„Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 10” AS „Latvenergo” ieņem piekto vietu.

Labākās investoru attiecības Baltijas Parāda vērtspapīru tirgū

AS „Latvenergo” ir pirmais uzņēmums Baltijas valstīs, kas saņem apbalvojumu „Labākās investoru attiecības Baltijas Parāda vērtspapīru tirgū”.

Nasdaq Baltijas valstu biržas pasniedz Baltic Market Awards apbalvojumus jau kopš 2006. gada. 2017. gadā pirmo reizi tos pasniedz uzņēmumiem, kuru emitētās obligācijas tiek kotētas Baltijas valstu biržās. Izvērtējot 160 kritērijus, AS „Latvenergo” apbalvojums piešķirts par uzticamām, caurskatāmām un labākās prakses attiecībām ar investoriem 2016. gadā. Papildus apbalvojumam AS „Latvenergo” saņem biržas uzaicinājumu svinīgi iezvanīt tirdzniecības sesijas noslēguma zvanu Nasdaq MarketSitestudijā Ņujorkas Taimskvērā.

Ceturto gadu augstākais novērtējums Latvijas Ilgtspējas indeksā

AS „Latvenergo” 2016. gadā jau ceturto gadu pēc kārtas saņem Latvijas Ilgtspējas indeksa Platīna (augstāko) kategoriju – uzņēmuma ilgtspējas novērtējumu atbilstoši starptautiskām prasībām visos korporatīvās sociālās atbildības virzienos. Ilgtspējas indeksā AS „Latvenergo” piedalās jau kopš 2010. gada.

Ilgtspējas nedēļā 2016. gada 8. jūnijā organizētās konferences „Atbildīgu ideju tirgus” ietvaros AS „Latvenergo” jau piekto gadu saņem arī Latvijas Republikas Labklājības ministrijas Apliecību par ģimenei draudzīga komersanta statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku un klientu ģimenēm, tādējādi veicinot lojalitāti pret uzņēmumu un uzlabojot reputāciju. 

Par cieņā, godīgumā un atklātībā balstītu attiecību veidošanu ar darbiniekiem, klientiem, sadarbības partneriem un vietējo kopienu AS „Latvenergo” Ilgtspējas indeksa noslēguma ceremonijā 2016. gada 9. jūnijā saņem arī Ārlietu ministrijas „Godīgas tirdzniecības” specbalvu. Atzinība saņemta arī par AS „Latvenergo” īstenoto godīgo komercpraksi un godīgas konkurences noteikumu ievērošanu, aicinot arī līgumpartnerus ievērot līdzvērtīgus ētikas principus.

Savukārt AS „Sadales tīkls” 2016. gadā pirmo reizi piedalās „Ilgtspējas indeksā” un iegūst vienu no augstākajiem novērtējumiem – Zelta kategoriju. Par atbildību pret darbiniekiem, klientiem un viņu ģimenēm uzņēmums saņem arī Ģimenei draudzīga komersanta statusu. Arī SIA „Liepājas enerģija” 2016. gadā pirmo reizi piedalās „Ilgtspējas indeksā” un iegūst Sudraba kategoriju. Novērtējums apliecina uzņēmuma darbības atklātību, caurskatāmību un atbildīgu rīcību attiecībās ar klientiem, sadarbības partneriem un sabiedrību, kā arī attieksmē pret apkārtējo vidi.

Piekto gadu reputācijas līderpozīcija elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē

SIA „Nords Porter Novelli”, laikraksta „Dienas Bizness”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS organizētajā Latvijas uzņēmumu reputācijas topā AS „Latvenergo” piekto gadu pēc kārtas ieņem līdera pozīciju elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādes nozarē.

AS „Latvenergo” – TOP 500 Valsts uzņēmums, TOP 500 Vietējā kapitāla uzņēmums, TOP 500 EBITDA pelnītājs

Laikraksta „Dienas Bizness”, SIA „Lursoft IT” un LIAA organizētajā Latvijas lielāko, pelnošāko, stabilāko un rentablāko uzņēmumu godināšanas ceremonijā 2016. gada novembrī AS „Latvenergo” saņem apbalvojumus trīs nominācijās – „TOP 500 Valsts uzņēmums”, „TOP 500 Vietējā kapitāla uzņēmums”, „TOP 500 EBITDA pelnītājs”. AS „Latvenergo” ir pirmajā vietā starp lielākajiem enerģētikas nozares uzņēmumiem pēc neto apgrozījuma 2015. gadā, kā arī viens no uzņēmumiem ar lielākajiem ilgtermiņa ieguldījumiem 2015. gadā, kas apliecina spēju veikt apjomīgus ieguldījumus un piesaistīt ārējo finansējumu. 

Ilggadēji iekārotākais darba devējs

Interneta personāla atlases uzņēmuma „CV-Online Latvia” gadu mijā rīkotajā aptaujā „TOP darba devējs 2016” AS „Latvenergo” jau piekto gadu atzīta par populārāko darba devēju Latvijā, kā arī TOP darba devēju ražošanas sektorā. Kā galvenie iemesli vēlmei strādāt AS „Latvenergo” akcentēti motivējošs atalgojums un papildu labumi, atpazīstamība un laba reputācija, labas karjeras izaugsmes iespējas, iedvesmojoša un profesionāla vadība, saistoša uzņēmuma kultūra.

Latvijas zaļākais darba kolektīvs

2016. gadā biedrība „Eizenšteins un dēli” sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu un kanālu Rīga TV 24 meklēja un aicināja pievienoties uzņēmumus jaunai kustībai, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un popularizētu videi draudzīgu dzīvesveidu. Par 2016. gada Latvijas zaļākodarba kolektīvu ir atzīta AS „Latvenergo”. Apbalvojums saņemts par saudzīgu attieksmi pret vidi enerģijas ražošanā, kā arī par energoefektivitātes aktivitātēm, sadarbību ar ieinteresētajām pusēm zivju resursu atjaunošanā, baltā stārķa monitoringu, ISO 14001 standartam sertificēto Vides pārvaldības sistēmu un citiem pasākumiem.

Labākais prakses devējs

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) „Gada balva 2016” pasniegšanas ceremonijā LDDK sveica gada labākos darba devējus un pirmo reizi arī labāko prakses devēju valstī. 2016. gadā par labāko prakses devēju atzīta AS „Latvenergo”. LDDK Gada balvas pasniegšanas mērķis ir izcelt darba devēju nozīmi un ieguldījumu reģionu izaugsmē, stimulēt uzņēmējdarbību veicinošas publiskā sektora prakses attīstību visā Latvijā un labās prakses apmaiņu nozaru un reģionu līmeņos.

Nameja Balva 2016

Latvijas Tirdzniecības palāta Lietuvā un Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā „Nameja balva 2016” nominācijā „Lielākais nodokļu maksātājs Lietuvas budžetā” pasniedz balvu Elektrum Lietuva, UAB,kura 2015. gadā nodokļos samaksājusi vairāk nekā 16 miljonus EUR.

Lielākais nodokļu maksātājs starp valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām

Valsts ieņēmumu dienesta Lielo nodokļu maksātāju apbalvošanas svinīgā pasākumā AS „Latvenergo” otro gadu pēc kārtas saņem apbalvojumu nominācijā „2016. gada lielākais nodokļu maksātājs starp valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām”.

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.