Klientu portāls elektrum.lv

Liepājas enerģija


 

AS „Latvenergo” ir SIA „Liepājas enerģija” 51% kapitāldaļu turētāja. SIA „Liepājas enerģija” nodrošina siltumenerģijas ražošanu, pārvadi, sadali un pārdošanu Liepājas pilsētā, kā arī elektroenerģijas ražošanu koģenerācijas režīmā.

Liepājas ražotņu kopējā uzstādītā siltuma jauda ir 221 MW, tajā skaitā uzstādītā jauda ar atjaunīgo kurināmo – šķeldu – 40 MW. Savukārt uzstādītā elektriskā jauda ir 6 MW. 2016.gadā Liepājas ražotnes saražoja 253 GWh siltumenerģijas un 47 GWh elektroenerģijas.

Uzņēmuma attīstības gaitā, ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu izbūvējot jaunas ģenerējošās jaudas, Liepājas ražotnēs ir palielinājies biomasas patēriņa īpatsvars kurināmā bilancē: pirms 2010.gada tas bija 0%, bet 2016.gadā sasniedza 62%.

Pēdējo gadu laikā, veicot Liepājas pārvades un sadales siltumtīklu rekonstrukciju, ir izdevies ievērojami samazināt siltumenerģijas zudumus. Zudumu rādītājs, kas 2012.gadā bija 15,5%, 2016.gadā sasniedz 13,0%.

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.